Ogłoszenia parafialne 05.04.2020 r

1. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystości wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Msze święte w porządku niedzielnym, bez udziału wiernych. Msza święta o godzinie 9.00 i 11.00 transmitowane przez internet przez stronę internetową naszej parafii.

2. Obchody Liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – WIELKI PONIEDZIAŁEK.

Wtorek – WIELKI WTOREK

Środa – WIELKA ŚRODA

Czwartek – WIELKI CZWARTEK

Piątek – WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ

Sobota WIELKA SOBOTA

Niedziela – NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

3. Obrzędy Wielkiego Tygodnia będą celebrowane bez obecności wiernych.

4. Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa msze św o godzinie 7.00 i 17.00- bez udziału wiernych. Triduum Paschalne, Wielki Czwartek o godzinie 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.00, Wielka Sobota Liturgia Wigilii Paschalnej o godzinie 20.00. Triduum Paschalne celebrowane będzie bez udziału wiernych, transmisja przez kamerę internetową na naszej stronie parafialnej.

5. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godzinie 8.00 – transmitowana przez internet – naszą stronę parafialną.

6. W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielką Sobotę do mszy św Wigilii Paschalnej, aby „dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania”.

7. Kancelaria Nieczynna do odwołania w sprawach pilnych poniedziałek i środa - pół godziny po mszy św. porannej oraz wtorek - pół godziny po mszy św. wieczornej.

8. Dyspensa - Z dniem 29 marca br. dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania. Serdecznie zachęcam wiernych
do uczestniczenia we Mszy św., nabożeństwach i rekolekcjach za pośrednictwem transmisji telewizyjnych, radiowych i internetowych.

9. Sakrament pokuty i pojednania - Kościół wskazuje sposób uzyskania przebaczenia grzechów ciężkich w wyjątkowej sytuacji niemożności wyspowiadania się. Jest nim wzbudzenie żalu doskonałego za grzechy oraz szczere pragnienie (postanowienie) wyspowiadania się.

10. Ze względu za zaistniałą sytuację usilnie zachęcam wiernych do korzystania z Komunii duchowej, po wzbudzeniu skruchy i żalu doskonałego.

11. Pogrzeb - W dniu pogrzebu można celebrować Mszę św. żałobną bez udziału wiernych i ciała zmarłego (ew. urny). Obrzędy pogrzebu ograniczamy wyłącznie do stacji przy grobie z udziałem najbliższej rodziny, w liczbie nie większej niż 5 osób.

Cytat

Dziś obchodzimy

Wielki Czwartek

Marii, Mai

myśl dnia
„Jakże wysoką godność otrzymuje kapłan, w którego rękach Chrystus ponownie staje się człowiekiem!”
św. Augustyn
czytanie