Ogłoszenia parafialne 22.11.2020 r.

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest  na potrzeby archidiecezji- na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego.

2. Odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można dzisiaj zyskać odpust zupełny.

3. Dziś odpust w katowickiej katedrze.

4. Obchody liturgiczne tygodnia:

Poniedziałek – Wspomnienie św. Klemensa I.

Wtorek - Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

Środa - Wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Niedziela - 1 NIEDZIELA ADWENTU.

5. W środę o godzinie 20.30 Czuwanie w godzinie Apelu Jasnogórskiego.

6. W czwartek po Mszy porannej i od 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszę szkolną o godzinie 17.00 zapraszamy dzieci szkolne z klasy III.

7. W piątek godzina Miłosierdzia o 15.00.

8. W sobotę po Mszy porannej Nabożeństwo Ku Czci Matki Boskiej Częstochowskiej. Czuwanie Poperegrynacyjne od godziny 15.00 – Serdecznie zapraszamy.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – 1 NIEDZIELA ADWENTU. Obchodzimy ją jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji.

10. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową poprowadzi Róża Różańcowa pani Wistuba.

11. Msza święta w intencji tegorocznych jubilatów małżeństwa – 8 grudnia we wtorek o godzinie 17.00. Jubilatów można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

12. Dziękujemy za posprzątanie świątyni. Na poniedziałek i na sobotę po Mszy porannej zapraszamy  mieszkańców z ulicy: Jastrzębskiej od szkoły w kierunku Jastrzębia.

13. Na stoliku z prasą do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego, oraz Mały Gość Niedzielny.

14. Kancelaria czynna: w czwartki od godziny 13.00 – 17.00. Sprawy pilne Poniedziałek i Środa - pół godziny po mszy porannej oraz Wtorek - pół godziny przed mszą wieczorną.

15. W tygodniu który minął do Pana odeszła: ŚP Pelagia Styrnol, wieczny odpoczynek…

Kamerka na żywo