Warto odwiedzić

Archidiecezja Katowice

Centrum Jana Pawła II


Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Caritas Katowice

Jasna Góra

 

Psałterz Maryi

 

Modlitwa w drodze

Nasi Ministranci

Strona Ks. Franka

Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne 22.05.2022 r.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Przeznaczona Będzie na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem pomnika historii – Katedry i Kurii.

2. Dziś w katowickiej katedrze Msza święta w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa. Rozpoczyna ona Metropolitalne święto Rodziny. Od dziś do przyszłej niedzieli przeżywamy tydzień modlitw za Powołanych do Małżeństwa. W naszych modlitwach pamiętajmy o narzeczonych i małżonkach.

3. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe dziś na 16.30 a w tygodniu po Mszy wieczornej.

4. Rozpoczynamy VI tydzień wielkanocny. W poniedziałek, Wtorek, Środę tego tygodnia przypadają dni modlitwy o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Dni Krzyżowe również nawiązują do zbliżających się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

Zapraszamy w poniedziałek wtorek i środę do uczestnictwa w Nabożeństwach o Urodzaje połączonych z Nabożeństwem Majowym. Zapraszamy na godzinę 16.30 do modlitwy w poniedziałek przy kapliczce na ulicy Batalionów Chłopskich, we wtorek do Krzyża na skrzyżowaniu ulic Jastrzębskiej i Czarnieckiego oraz w środę pod Krzyż Misyjnym na placu kościelnym.

5. W poniedziałek - 23 maja zapraszamy wszystkich pielgrzymów na Mszę świętą o godzinie 5.30 po której wyjazd z kościelnego parkingu. Ponieważ uległa zmianie cena wycieczki, w dniu wyjazdu należy dopłacić kwotę 100 zł.

6. We wtorek, 24 maja, przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o chrześcijanach mieszkających w tym kraju.

7. W środę o 20.30 Czuwanie w godzinie Apelu Jasnogórskiego.

8. W Czwartek Adoracja Najświętszego Sakramenty po mszy porannej i od godziny 16.30. Serdecznie Zapraszamy. Msza szkolna o godzinie 17.00 na którą zapraszamy szczególnie dzieci z klasy III.

9. W Piątek o godzinie 15.00 Godzina Miłosierdzia, a o 17.00 Msza Za + zalecanych. Zalecki można składać do koszyczka przy ambonce. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Celem nowenny jest, zgodnie z zasadami Kalendarza Rzymskiego, przygotowanie na przyjście Ducha Świętego.

10. W sobotę po Mszy św. porannej Nabożeństwo Ku Czci Matki Boskiej Częstochowskiej. O godzinie 10.30 Msza św. w intencji członków Żywego Różańca po której zapraszamy na „Kawę i Kołacz”. Również w sobotę od godziny 15.00 Czuwanie Poperegrynacyjne.

11. W przyszłą niedziele będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Także w przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej.

12. W przyszłą niedziele modlitwę różańcową poprowadzi Róża Różańcowa Pani Baszton.

13. Na stoliku z prasą do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego i Mały Gość Niedzielny.

14. Dziękujemy za posprzątanie świątyni. Na poniedziałek 23 maja i sobotę 28 maja po Mszy porannej zapraszamy mieszkańców z ulicy Piaskowej.

15. W tym roku Procesja Bożego Ciała będzie ulicami Kolbego na Batalionów Chłopskich, dalej ulicą Czarnieckiego do szkoły przejście przez ulicę Jastrzębską na ulicę Jodłowa i ulica Jodłową do parkingu przy cmentarzu. Ołtarze Bożego Ciała- I przy Kapliczce na Batalionów, II przy Krzyżu koło Szkoły, III na Jodłowej i IV na parkingu przy cmentarzu gdzie nastąpi zakończenie procesji i samodzielny powrót wiernych. Msze św. w Boże Ciało o godzinie 8.00 - po której wyruszy procesja, 11.00 i 17.00.

16. Festyn Parafialny będzie 12 czerwca, osoby chętne do pomocy przy jego organizacji oraz chętne do podarowanie Fantów prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

Kamerka na żywo


Nasza Biblioteka

Pielgrzymki

pogrzeby