Ogłoszenia parafialne 28.02.2021 r.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli na potrzeby naszej parafii – zakup opału. Przed kościołem zbiórka na Fundusz misyjny Ad Gentes. Bóg zapłać za składane ofiary.

2. Zapraszamy dziś na 15.00 na Czuwanie Poperegrynacyjne porządek czuwania w gazetce i gablotce.

3. Dziś zapraszamy na 16.15 na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym. Zalecki za zmarłych za których będziemy się modlić w czasie Gorzkich Żali i w piątek w w czasie Drogi Krzyżowej można składać do koszyczka przy ambonce.

4. Obchody liturgiczne tygodnia:

Czwartek – ŚWIĘTO ŚW. KAZIMIERZA, KRÓLEWICZA.

Niedziela – 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.

5. W środę o 20.30 Czuwanie w Godzinie Apelu Jasnogórskiego.

6. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.

7. W czwartek po porannej Mszy i od godziny 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W czwartek Msza szkolna o godzinie 17.00 po której Droga Krzyżowa dla Dzieci.

8. W piątek i sobotę odwiedziny starszych i chorych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

9. W piątek po Mszach św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, Droga Krzyżowa o godzinie 17.00 po której Msza św.

10. W sobotę po Mszy porannej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

11. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową poprowadzi Róża Różańcowa pani Baszton.

12. Zachęcamy wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Przypominamy że wierni, którzy odprawią pobożnie Drogę Krzyżową mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Zachęcamy także wiernych do postu i innych uczynków pokutnych zwłaszcza dzieł miłosierdzia także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.

13. Na stoliku z prasą do nabycia nowy nr gazetki parafialnej Oto Matka twoja, Gościa Niedzielnego.

14. Dziękujemy za posprzątanie świątyni. Na poniedziałek i sobotę po Mszy porannej zapraszamy mieszkańców z ulicy Jastrzębskiej od Szkoły w kierunku Wodzisławia.

15. Zapraszamy do Róż Różańcowych – zgłaszać można się w zakrystii lub kancelarii.

16. Od 14 do 17 marca będą rekolekcje wielkopostne w naszej parafii.

Kamerka na żywo