Warto odwiedzić

Archidiecezja Katowice

Centrum Jana Pawła II


Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Caritas Katowice

Jasna Góra

 

Psałterz Maryi

 

Modlitwa w drodze

Nasi Ministranci

Strona Ks. Franka

Biblioteka Parafialna

PATRON BIBLIOTEKARZY - ŚW. WAWRZYNIEC

Św. Wawrzyniec pochodził z Hiszpanii. Był diakonem w czasach papieża Sykstusa II w okresie prześladowań chrześcijan przez cesarza Waleriana. Jak podaje ks. Wincenty Zaleski w publikacji Święci na każdy dzień (Warszawa 1989) Wawrzyniec oddał swe życie w 258 r., w obronie bezcennych dóbr kultury, w tym ksiąg (czego symbolem w ikonografii są księga i ruszt) dlatego obrany został opiekunem bibliotek i patronem bibliotekarzy.

Jego święto przypada 10 sierpnia, na pamiątkę okrutnej śmierci.

W ikonografii przedstawiany jest w stroju diakona z kratą, na której został umęczony. Ponadto z Ewangelią i krzyżem oraz sakiewką, ponieważ rozdawał jałmużnę ubogim.

Św. Wawrzyniec patronuje również ubogim, piekarzom, kucharzom, pszczelarzom, szklarzom, rymarzom, piwowarom, oberżystom, praczkom, prasowaczkom, strażakom, administratorom, uczniom i studentom. Opiekuje się również winnicami i chorymi na reumatyzm.

 

PAMIĘTAJ ? KSIĄŻKA TO TWÓJ PRZYJACIEL!!


Serdecznie zapraszamy do Naszej Parafialnej Biblioteki, która znajduje się w Dolnym Kościele (wejście od strony parkingu ).

Biblioteka czynna jest w każdą ostatnią środę miesiąca w godz. od 17:30 ? 18.30.

Opiekunką biblioteki jest P. Zofia Kampik

Wszelkie uwagi i pytania dotyczące biblioteki można zgłaszać do Pani Kampik na adres e-mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Zdjęcia naszej Parafialnej Biblioteki znajdziesz w Galerii Zdjęć!


W każdą ostatnią środę miesiąca będzie uzupełniana lista dostępnych książek.

 

W naszej Parafialnej Bibliotece można wypożyczyć książki :

Kamerka na żywo


Nasza Biblioteka

pogrzeby